11 Nisan 2010 Pazar

bombastik haber

Emre beğendi, F.Bahçe genç isimle anlaştı

Fenerbahçe transfer atağına erken başladı. Önümüzdeki sezon için kolları sıvayan sarı lacivertli yönetimin prensipte anlaştığı ilk isim Diyarbakırspor'un yıldızı Barış Ataş oldu.Genç oyuncunun peşine düşülmesinde ise büyük rolü Emre Belözoğlu oynadı. Hurriyet gazetesinin 11 Nisan 2010 tarihli baskısında yer alan haber şu şekilde devam ediyor;

Bu sezon Diyarbakırspor ile oynanan iki maçta da Emre ile kıran kırana mücadeleye girişen ve başarılı olan Barış, milli oyuncunun dikkatini çekti.Fenerbahçe izleme komitesinin de takibinde olan Barış için Aykut Kocaman ile görüşen Emre, “Bu oyuncuyu alırsak bize büyük faydası olur” dedi. Kocaman durumu Başkan Aziz Yıldırım'a iletti. Yıldırım da Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer ile görüştü ve el sıkışıldı.

Soyunma odasına koştu

Emre'nin, Barış'a hayran olduğu maç sonrası ikili arasında ise ilginç bir diyalog geçti. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1-1 biten maç sonrası Emre, Diyarbakırspor soyunma odasının yolunu tuttu. Maçın iyi isimlerinden olan Barış bir köşede zorlu 90 dakikanın yorgunluğunu atıyordu. Bir anda karşısında milli takımkaptanını görünce hemen ayağa kalktı. Emre, elini Barış'ın omzuna koydu...

- Tebrikler Barış. Harika oynadın.
- Teşekkür ederim ağabey.
- Çok iyisin. Ama bir o kadar da agresifsin. Yaşın daha genç. Futboloynamaya çalış. Seni çok beğendiğimi itiraf etmeliyim.
- Sağol Emre ağabey. Senden bu sözleri duymak gurur verici.
- Ama sakın kendini bırakma. İdman sonraları tekniğini daha da geliştir. Şut çalışmaları yap.
- Elimden geleni yapacağım.
- Eğer eksik yönlerini geliştirirsen seni çok iyi bir gelecek bekliyor.
- Seni örnek alıyorum ağabey.
- Artık takipçin olacağım. Beni ne zaman istersen arayabilirsin. Bundan sonra senin ağabeyinim.

Emre Belözoğlu, Barış'ın elini sıktı ve soyunma odasından çıktı. Genç oyuncuşaşkın ve bir o kadar da mahçuptu. Emre'nin tavsiyesi sonucu Fenerbahçe, Diyarbakırspor ile anlaştı. Barış da artık sarı lacivertli formayı giymek için gün saymaya başladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder