11 Temmuz 2009 Cumartesi

arıza güvenlik ve zorunda olmayan dolmuşçu

1 saat kadar önce beyoğlu ispanyol konsolosluğunun önünde bi arkadaşı sürü halinde beklerken güvenlik görevlisi bana bağırmaya başladı basma lan ayağını diye

hani şu arabalar park etmesin diye konan kukalar yok mu yol kenarlarına bir ayağım onun üzerindeydi hatta ayağım bile değil bir topuğumun yarısı falan üzerindeydi.

neyse adama şaşkınlıkla bakıp, ne alaka ayağım değmiş yani böyle bişey de görmedim çok mu mühim bişey de bu değmeyeceğiz, etmeyeceğiz dedim.

BASMA LAN ONA dedi

biz de 7-8 kişi birbirimize dönüp kahkahalara boğulduk.

adamsa o esnada BASMA ONAAAğğ demeye devam ediyodu

ben insan gibi bir muamele görmediğimle birlikte 'mantıklı' da bir sebep sunulmadığı için yine üsteledikçe dövecekmiş gibi bir tavırla BASMA DEDİM, BASMA ONAAA falan diyip duruyodu.
utanmasa adam bu yüzden dövcekti... harbiden ömrümde bu kadar rahatsız, gerizekalı bi adam da görmemiştim asşldkasş

neyse bununla da kalmadı! saniyeler sonrasında
bindiğimiz sarı dolmuşu grupça kapattığımızdan ötürü herkes tanıdıktı dolmuşta... adama paraları ayrı ayrı uzattığımızdan ötürü şoför dönüp şunu söyledi; "siz arkadaşsınız hepiniz ben hepinizin parasını şuradan alayım (o sırada elinde 20 lira var bu arada) siz kendi aranızda anlaşın..." bizim gruptan da olumsuz yanıt alınca "yok yok kardeşim bozuğum yok" tepksini aldık. bunun üstüne arkadaşlardan çıkan cevapsa "bozuğu olmayan mÜnÜbüsçü" mü olur ve "bizi ne ilgilendirir, o sizin sorununuz" şeklinde olunca adam dolmuşu yolun ortasında durdurdu ve arkaya dönüp bağırarak "BEN SİZİN PARALARINIZI BOZMAK ZORUNDA DEĞİLİM" dedi. Sonrasında tamam abi yoksa bi benzicide falan halledilir dedikten sonra bi sessizlik oldu dolmuşta ve adam kütür kütür de bozuk para üstlerini verdi herkese.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder