20 Haziran 2009 Cumartesi

Transfer Balonları - Kennedy Bakırcıoğlu için kılıçlar çekildi


KILIÇLAR YİNE ÇEKİLDİ!

Ajax'ın yıldızı Kennedy Bakırcıoğlu için Beşiktaş ve Fenerbahçe devrede!

Üç yıl önce Sinan Engin'in Beşiktaş'a transfer etmek için çabaladığı çift vatandaşlığa sahip Türk asıllı İsveçli oyuncu Kennedy Bakırcıoğlu yine iki ezeli rakibi karşı karşıya getirdi.


Türkiye'den İsveç'e göç eden bir ailenin çocuğu olan Kennedy Bakırcıoğlu'nun yıldızı İsveç'in Hammarby takımında parlamıştı. Manchester United takımıyla da bir dönem denemeye çıkan ilk Türk oyuncu olan Kennedy Bakırcıoğlu orada tutunamayarak İsveç'in Hammarby takımına transfer olarak dikkat çekmişti.
28 yaşındaki Türk asıllı oyuncu 2001 yılında Hammarby'nin İsveç ligi şampiyonluğundaki en büyük paya sahipti ve kulübün gelmiş geçmiş en iyi dört oyuncusundan birisi olarak nitelendirilmişti. Kennedy aynı yıl çifte pasaportu olmasına rağmen Türk Mill Takımı'ndan davet gelmemesinden yakınarak İsveç Milli Takımı'nda yer alma teklifini kabul etmişti. Dönemin benzeri şekilde isim yapan oyuncularından Hollanda Milli Takımı'nı tercih eden Uğur Yıldırım ile birlikte eleştiri oklarına hedef olan Kennedy, adı Galatasaray ile anılırken imza aşamasında çıkan problemler sonucu şansını yükselen kariyerine Yunanistan'da devam etme kararı alarak otoriteleri şaşırtmıştı. Bilindiği üzere Yunanistan'ın Iraklis takımında oynadığı dönemde de Beşiktaş menajeri Sinan Engin tarafından Kennedy izlenmiş, Beşiktaş'a kazandırmak adına olumsuz sonuçlanan bir takım transfer çabaları gerçekleşmişti. Iraklis'te fazla forma şansı bulamadığından ötürü Hollanda takımlarından Twente'ye transfer olan Kennedy, Twente'de kendini yeniden bulan Bakırcıoğlu iki sezon içinde oynadığı 66 maçta tam 23 gol attı. 2007 yılında Hollanda'nın güzide takımlarından Ajax'a yükseldi. Ajax'ta oynadığı 26 maçta da 4 golü bulunan Kennedy Bakırcıoğlu için Van Basten üç büyüklerin iştahını kabartacak satılık bayrağını dikti ve Kennedy'e kapının yolunu gösterdi. Fenerbahçe ve Beşiktaşı yeniden karşı karşıya getiren bu gelişmelerden kimin galip çıkacağı merakla beklenirken Galatasaray'ın da daha önceden peşinde koştuğu Kennedy için devreye girip girmeyeceği de ayrı bir merak konusu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder