18 Nisan 2009 Cumartesi

Hızlı Tren ve Futbol

Eskişehirspor hafta sonu deplasmanda Ankaragücü ile yapacağı maç için Yüksek Hızlı Trenle Ankara'ya gitti.

üksek Hızlı Trende Eskişehirspor kafilesine eşlik eden TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman, yaptığı açıklamada, Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un Ankaragücü ile deplasmanda yapacağı maça Yüksek Hızlı Tren ile gittiğini, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu kaydetti. Yüksek Hızlı Trenin ülke için çok önemli olduğunu ifade eden Duman, şöyle konuştu:

''Deplasman maçına Yüksek Hızlı Tren ile giden ilk futbol takımı Eskişehirspor olmuştur. Yüksek hızlı treni tercih ettikleri için teşekkür ederiz. 1,5 saatte seyahat etmekten futbolcular çok memnun olacak. Ankara-İstanbul hızlı tren hattı tamamlandığı zaman Türk Hava Yolları (THY) ile tatlı bir rekabetin başlayacağını düşünüyorum.''

Eskişehirspor Futbol Şube Sorumlusu Şaban Ali Ocakçı da Ankara'ya Yüksek Hızlı Tren ile gitmeyi tercih ettiğini anlatan Ocakçı, ''Hızlı tren, teknolojinin son örneği. Şu anda hızımız 230 kilometre. Bunu hiç hissetmeden gidiyoruz. Hızlı tren çok konforlu bir ulaşım aracı'' dedi.

Hızlı trene ilk kez bindiğini ifade eden Eskişehirsporlu futbolcu Youla da, ''Hızlı tren çok güzel bir şeymiş. Çok hoşuma gitti. Herkese tavsiye ederim'' diye konuştu.

Diğer futbolcular da hızlı treni beğendiklerini belirterek, ''Konfor bizim için çok önemli. Hızlı trende internet olması çok güzel bir şey. Bu imkanı sağlayanlara teşekkür ederiz'' dediler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder