28 Mart 2009 Cumartesi

sporx diliyle milli takımdan inciler

İspanya - Türkiye maçı öncesinde sporx maça etki edecek oyunculardan bahsetmiş... Ama özellikle bizim takımdan bahsedilenleri okurken bazı yerlerde yarılmamak elden değil.*Fatih TERİM


Çukurova'nın bağrından kopan Terim, Anadolu'nun isyankar ve yenilgiyi kabul etmeyen yapısını, adeta tüm hücrelerinde taşıyor. Son günlerde Nike'ın reklam filmiyle de sık sık ekrenlarda gördüğümüz Terim'in 'Amansız Ol" repliğini nasıl yürekten söylediğini hepimiz gördük. Çünkü amansız olmak Terim'in hayat felsefesi. (Bakınız EURO 2008)


*Arda TURAN

Ülkemizin son yıllarda yetiştirdiği en büyük yıldız Arda Turan. Messi'nin bile kendi takımında görmek istediği bir isim. Her iki kanatta da oynayabilen yeri geldiğinde 10 numara görevini de üstlenen Arda attığı çalımlar ile İspanyolları şaşkına çevirecektir.

*Nihat KAHVECİ

Nihat, Türk futbolcuların en büyük sorunu olan 'uyum sorunu'nu neredeyse hiç yaşamadı. Hemen gittiği ülkeye adapte olan ve bir İspanyol kadar iyi İspanyolca konuşan Kahveci tam anlamıyla gerçek bir profesyonel. EURO 2008'de unutulmaz gollere imza atan Kahveci adeta kabına sığmayan bir oyuncu. Saha içinde sürekli hareket halinde olan Nihat'ın attığı füze gibi şutlar ise kalecilerin korkulu rüyası. İspanyolların takımımızda en iyi tanıdığı ve korktuğu isim olan Nihat, bu korkuları boşa çıkartmayacaktır..


*Volkan DEMİREL

Volkan Demirel futbolumuzdaki en farklı karakterlerden biri. Bir gün dünyanın en iyi kalecisi olarak gösterilen, bir günde yapılan eleştiriler ile yerin dibine sokulan bir isim. Bu sezona kadar Volkan Demirel'in çok fazla istikrarlı olduğunu söyleyemezdik. Ancak bu yıl Fenerbahçe formasıyla başarılı çizgisini hep korudu, sarı-lacivertlileri bir çok maçta da yaptığı müthiş kurtarışlar ile yenilgiden kurtardı. İri ve heybetli duruşuyla maça 1-0 önde başlayan Demirel'in neyse ki artık ayağının altından top kaçırma, geri pası doğrudan rakibe gönderme gibi hatalarını fazla yaşamıyoruz. Volkan'ın EURO 2008'de gördüğü kırmızı kart ise gözlerimizin önünden gitmiyor. Çek Cumhuriyeti'ne üçüncü golü atıp evine gönderdikten sonra yediği kırmızı kart çeyrek final ve yarı final de oynamasını engellemişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder